صفحه نخست » آخرین خبر, اسلایدر, خبر » چرایی ترس و خشم عده ای از سخنان دکتر فریدون حسنوند

چرایی  ترس و خشم عده ای از سخنان  دکتر فریدون حسنوند

 

این روزها مردم شاهد ترس و دستپاچگی عده ای سیاسی نما از انتقاد بجا و بحق نماینده شهرستان جناب دکتر حسنوند در مورد برخی افراد که بعضاً دیده می شود در خلاف جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی حرکت می کنند؛هستیم.

اینکه عده ای از سخنان بحق نماینده شهرستان اینگونه به خشم بیایند و خود را به در و دیوار بکوبند و در مقام پاسخ های کاملاً واهی بر آیند نشان از ضعف و بی برنامگی آنان دارد.  مگر توصیه به خدمت و برقراری وحدت و حفظ آن ، که نماینده محترم بارها به همه مسئولان شهرستانی گوشزد میکند جای نگرانی دارد؟!

چرا این روزها عده ای ، با صدور  به اصطلاح بیانیه هایی (دروغین) از زبان روحانیون معزز قم  و موسسات فرهنگی مناطق مختلف شهر سعی در منزه جلوه دادن خود از این انتقادها دارند؟!

مگر خواستگاه نماینده مردم اندیمشک از آنان چه بوده ؟! یعنی جامه عمل پوشیدن آن خواسته ها تا این حد برایشان پیچیده و غیر معمول و سنگین است؟! در حالی که عمل به باطن سخنان نماینده محترم کمترین لطفی است که امام جمعه محترم می تواند در حق مردم فهیم و شریف بخش الوارگرمسیری داشته باشند.

واقعا چرایی این ترس و خشم چیست و از چه نشأت می گیرد؟

بعضاً دیده شده که عده ای از تریبون های نظام استفاده های حزبی و جناحی می کنند در حالی که کاملاً خلاف دستورات معظم له بوده و عاقبتی جز ایجاد تفرقه و نشر انشقاق بین آحاد مردم عزیز ندارد.

در بین منتقدین کسانی هستند که هیچ گونه هزینه ای برای نظام از خود ندده اند بلکه خود به نوعی هزینه ای بر آن بوده اند! در 8سال جنگ تحمیلی، و چند سال دفاع از حرمین شریفین کجا بودند؟! الان کجایند؟! بله در آن زمان به جبهه نمیرفتند به بهانه کمکهای پشت جبهه و یا در زمان فعل خود را در لایه های مختلف مسائل به اصطلاح سیاسی پنهان کرده اند!!  و حال که سخنی شایسته از زبان فردی که خود دلسوخته نظام جمهوری اسلامی ، ذوب شده در اطلاعت از رهبری و ایثارگر و جانباز بر جای مانده از  8 سال دفاع مقدس است می شنوند بدون تأمل در عمق سخنان وی با دستپاچگی هر چه تمام در پی صدور بیانیه و … می روند و پیدا شده اند!!

در چنین روزهایی با دیدن چنین افرادی هر ذهن بیداری بی اختیار به یاد جنگ صفین و مسائل مربوط به آن می افتد!! امروز با صدور بیانیه هایی به اسامی مختلف و عجیبی مانند طلاب اندیمشکی مقیم نجف آباد! طلاب اندیمشکی مقیم کاشمر! طلاب اندیمشکی مقیم سرعین، طلاب اندیمشکی مقیم سیرجان، طلاب اندیمشکی مقیم قم ، موسسات فرهنگی فاز2 فرهنگیان!!! و شمال کوی لور!!!  که هیچ منفعتی جز پیگیری منافع حزبی و جناحی ندارند سعی در مطرح نمودن خود در جامعه دارند.

هر روز که به انتخابات سال 98 نزدیکتر میشویم شاهد انواع موج های تخریبی، تخریبچی های معلوم الهویت هستیم، تخریبچی ها با ابزارهای مختلف  سعی دارند تا به هرقیمتی مسیر دستیابی به قدرت  سیاسی را هموار سازند  تا به منافع و نقشه های شوم خود برسند.

    اما این روزها  به هر نقطه از شهرستان  یکهزار شهید اندیمشک که نگاه میکنیم بوی سازندگی و توسعه به مشام می رسد در حوزه های مختلف ورزشی، فرهنگی، آموزش و پرورش ، صنعت، نیروگاه، پتروشیمی و … کارهای بزرگی در حال انجام است.

عده ای  سیاسی نما که کسب قدرت را از منافع مردم  و نظام مهمتر میدانند این پروژه ها را زنگ خطری برای نقشه های پلید خود می بینند و اگر فکری برای نقشه های شوم خود نکنند برای همیشه بقای سیاسی خود را در خطر می بینند دست به کار شده اند و با وعده های اقتصادی و دادن پست های اداری عده ای را اجیر کرده اند تا در فضای مجازی شرایط شهرستان و دستآوردهای نظام را زیر سوال ببرند و موقعیت جامعه را نگران کننده معرفی کنند و کوچکترین مسائل مربوط به شهرستان  و کشور را هم در کانالهای خود و هم ارائه به کانال های معاند با نظام همچون آمد نیوز منعکس می کنند.

سخنان نماینده شهرستان چه سخن پیچیده ای بود که  آن را بر نتابیدند و اینگونه با تجمعات به اصطلاح حمایتی  سعی در بزرگ نمایی و وارونه جلوه دادن آن دارند؟!!

آیا اینگونه رفتار ها حرکت در راستای منویات رهبری است؟

آیا اینگونه عمل کردن و همه چیز را سیاه نشان دادن حرکت در راستای نظام است؟

نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون هزاران شهید استوار گشته و کسانی که به برکت خون این شهیدان مسئولیتی گرفته اند و بالطبع تریبونی همچون تریبون های امامت جمعه در اختیار آنان قرار گرفته است می بایست از این جایگاه به نفع جامعه اسلامی و مردم کشور سخن برانند و توسعه کشور و نظام را تبلیغ نمایند.

 می بایست  از دست آوردهای نظام دفاع کنند نه اینکه شأن این تریبون های مقدس را تنزل داده و از آن برای منافع حزبی و کسب قدرت استفاده کنند! امام رضا(ع) به نقل از پیامبر اکرم(ص) در ارتباط با این امر می فرماید: «از آن رو در روز جمعه، خطبه نهاده شده است که جمعه دیدارگاه عمومی و هنگام حضور مردم است و وسیله ای برای رهبری جامعه که آنان را اندرز دهد و به طاعت خدا فراخواند و از گناه بیم دهد و بدانچه برای مصلحت دین و دنیای آنان خواسته است آگاه سازد و آنان را بدانچه از رویدادها و مخاطرات جهان که سودها و زیان هایی برایشان در بردارد، خبر دهد»

 این تریبون تاثیرگذار به عموم مردم تعلق دارد و نباید از آن به نفع یک روش فکری و سیاسی و … استفاده کرد. مردمی که برای این نظام هزینه داده اند هیچ وقت اینگونه مسائل را تحمل نخواهند کرد تریبون های نظام فقط مختص به دفاع از نظام، ولایت فقیه و رشد و توسعه کشور است.

    انتقادات نماینده کاملاً بر مبنای انتقاد درست و کاملاً غیر مغرضانه بوده ؛ زیرا هم نقاط ضعف این دوستان را به آنان گوشزد نمودند هم راهکارهایی را که می شود بهتر به مردم خدمت نمود را ارائه کردند.

چرا بجای قبول این انتقادات که فقط پیشرفت شهرستان و نظام را همراه داشت اینگونه ناجوانمردانه شمشیر کشیده اید و با وارونه جلو دادن حقایق ، بیان نمودید که جایگاه نمازجمعه مورد توهین قرار گرفته است!!! کجای این سخنان توهین به جایگاه نمازجمعه بوده؟! چرا بعضی ها سعی در پنهان شدن پشت این جایگاه دارند؟! آن سخنان و ایرادات هیچگونه ارتباط توهین آمیزی به جایگاه نماز جمعه نداشت و تنها در ارتباط با سوء استفاده و نوع رفتار و کردار افراد بوده است. همانطورکه در تجمع امروز ، سوء استفاده از فضای به وجود آمده  توسط برخی افراد معلوم الهویت کاملاً مشهود و واضح و بر همگان مبرهن است که جز اینکه به دنبال مطامع خود هستند فکر دیگری جز تشویش اذهان و بر هم زدن آرامش جامعه و دادن خوراک تبلیغی به بلندگوهای معاند نظام و بیگانه ندارند.

 مگر همین نماینده نیست که خود از جمله افراد بسترسازی فضای فرهنگی مذهبی شهرستان است و آنرا از جمله دغدغه های خود داشته است؟

مگر همین نماینده در روزهای که در شهرستان است در صف اول نماز جمعه شرکت نمیکند؟

مگر همین نماینده بیشترین مراسمات مذهبی را در مجموعه های فرهنگی مذهبی شهرستان برگزار نمیکند؟

مگر همین نماینده نیست که یک پای ثابت در همه برنامه های فرهنگی و مذهبی شهرستان است؟!

 بنا به فرموده امام علی (ع) دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن ازكينه ها پيروى شود. بنابراین  چرا آخرت خود را به دنیای دیگری میفرشید؟

کسانی که قصد سیاه نمایی دستاوردهای نظام را دارند باید منتظر آتش به اختیاری که رهبری معظم فرمان آن را صادر نمودند باشند.

 

 

ناصر پورشریفی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده توسط در 12 مارس 2018

موضوعات مرتبط :