صفحه نخست » آخرین خبر » نوبخت: برخی در داخل حرف های ترامپ را تکرار می کنند

نوبخت: برخی در داخل حرف های ترامپ را تکرار می کنند

سخنگوی دولت با انتقاد از مطالب یکی از رسانه ها درباره آمار و گزارش های رسمی دولت در زمینه اقتصاد و ایجاد اشتغال گفت: این ها حرف های ترامپ است که می گوید فشار بیاوریم، تمام است ، این مطالب، عین حرف های ترامپ است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در ادامه نشست خبری خود با اشاره به نشست خبری رییس مرکز آمار کشور گفت: تا می گوییم 950 هزار اشتغال ایجاد شده، کافی است با یک بیکار مصاحبه شود که بله! بیکاری وجود دارد، البته ما منکر بیکاری نیستیم ولی آمار و ارقامی که اعلام می شود از سوی مراکز رسمی کشور و نظام است و فکر می کنم این ها قابل تعقیب است.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: یک رسانه که همیشه سیاه نمایی می کند و در آمارهای رسمی نظام تشکیک می کند، می شود گفت که شما به نظام تشکیک می کنید. ضمن اینکه زبان انقلاب بودن هم از دهان آن ها بیرون است.
نوبخت گفت: از بخش های اقتصادی دعوت می کنیم هرآمار رسمی که می دهیم، اگر تردیدی دارید از خود ما سوال کنیم و مستند پاسخ خواهیم داد ولی انقدر آتش تهیه پراکنده نکنید که اگر مسئولی هم اقدام مثبتی انجام داد، نتواند بگوید.
وی اضافه کرد: البته در اقتصاد کاستی هایی داریم ولی اقدامات مثبتی هم صورت گرفته، چرا می گویید عقب هستیم و یا اقتصاد با مشکل روبرو است، این ها حرف های ترامپ است که می گوید فشار بیاوریم تمام است و این ها عین حرف ترامپ است.
سخنگوی دولت افزود مشکلاتی داریم ولی روند مثبت است و اقتصاد در مسیر بهبود قرار دارد و رشد منفی به مثبت تبدیل شده و نمی توان آن را نفی کرد البته میزان تولید اشتغال کم بود ولی باید افزایش یابد.
نوبخت همچنین در پاسخ به سوالی درمورد دیدگاه دولت نسبت به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید منتظر باشیم تا این طرح در مجلس چه اتفاقی می افتد.
نوبخت افزود:اگر مسئولی در نظام در هر یک از قوا یا نیروهای مسلح یا هر نهاد دیگری مال نامشروعی در زندگی داشته باشد؛مراجع قضایی یک لحظه هم نباید درنگ کند .
وی ادامه داد: در حال حاضر قانون برای برخورد با این موضوع داریم واگر نیازی به قانونی دیگری باشد مجلس شورای اسلامی می تواند نسبت به وضع آن اقدام کند و دولت نیز از آن دفاع خواهد کرد.
سخنگوی دولت در پاسخ به این که دولت چه زمانی را برای اتمام پروژه های ناتمام در نظر گرفته است، گفت :برخی پروژه ها در سال جاری و برخی برای سال آینده وبرخی دیگر در طول برنامه ششم اجرا می شوند ولی برای اتمام طرح ها باید منابع کافی در اختیار داشته باشیم.
نوبخت در پاسخ به این که شاخص ترین اقدام عملی دولت برای تولید واشتغال در سال جاری چه بوده است، یادآور شد: در گزارش ابتدای نشست خبری امروز در این خصوص توضیح داده شد .
وی در پاسخ به این سوال که یکی از نمایندگان استان کرمانشاه از دولت در خصوص نداشتن کانکس تعدادی از زلزله زدگان گلایه مند بود، اظهار داشت: کل هزینه لازم برای تهیه کانکس هفت میلیارد تومان است ، گفت:در گزارش اولیه امروز به یک هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار به حوادث غیر مترقبه اشاره کردم که بخشی از آن مربوط به زلزله کرمانشاه بود .
سخنگوی دولت افزود: هفت میلیارد تومان عددی نیست دولت برای این قبیل موضوعات اعدادی به مراتب بزرگتر را پرداخت کرده است ولی اگر با پرداخت این رقم مشکل حل می شود تعهد می کنیم این رقم را پرداخت کنیم ودر این زمینه بنیاد مسکن موظف شده است تا مسایل را ساماندهی کند.
نوبخت در پاسخ به این سوال که مسببان موسسات مالی غیرمجاز چه کسانی بوده اند که سبب شد تا بانک مرکزی از پول مردم نسبت به جبران آن اقدام کند، گفت:پرونده این افراد در دستگاه قضایی مطرح است .
وی افزود: قوای سه گانه برای این منظور وارد عمل شدند و جلساتی را داشتند تا با چه ترتیبی این مشکل را مرتفع کنند و تلاش دارند تا آثار سوء این موضوع کاهش یابد.
سخنگوی دولت توضیح داد:برخوردبا موسسات غیرمجازاز سال های گذشته مطرح بود و تبعات و مشکلات آن نیزمشخص بود و رییس کل بانک مرکزی شجاعت کرد به مسئله وارد شد .
نوبخت ادامه داد:سیف با اخلاص به موضوع وارد شد تا سالم سازی کند ولی گرفتار این مسایل شد در حالی که امکان پنهان کرده موضوع وجود داشد ولی در آینده با رقمی به مراتب بزرگتر رقم فعلی مواجه می شدیم.

نوشته شده توسط در 6 مارس 2018

موضوعات مرتبط :