تاریخ: ۴ , آذر, ۱۳۹۶ ۲۱:۵۳

فریدون حسنوند: با سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل اندیمشک شهر مقاومت و ایثار لقب گرفت.

فریدون حسنوند:  با سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل اندیمشک شهر مقاومت و ایثار لقب گرفت.   فریدون حسنوند در مراسم پاسداشت حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه: اندیمشک در چهارم آذر به خود بالید و ایستاد تا اقتدار ولایت و ارزش های انقلاب باقی بماند، ایران باید بداند در چهارم آذر ماه این […]

فریدون حسنوند:  با سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل اندیمشک شهر مقاومت و ایثار لقب گرفت.

 

فریدون حسنوند در مراسم پاسداشت حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه: اندیمشک در چهارم آذر به خود بالید و ایستاد تا اقتدار ولایت و ارزش های انقلاب باقی بماند، ایران باید بداند در چهارم آذر ماه این مردم چه رشادت هایی انجام و قدر این مراسم ها بیش از گذشته دانسته شود.

در چهارم آذر ماه دشمن اهداف مختلفی را دنبال می کرد و به همین جهت بخش های مختلف شهری با حضور ۵۴ هواپیما به مدت یک ساعت و چهل دقیقه بمباران و پیکرهای پاک و مطهر شهدای این حماسه بزرگ و مردمی در خیابان های شهر، قیامت را به تصویر کشیدند.

در چهارم آذر ماه ۱۳۶۵ دشمن از آسمان بر روی مردم آتش فرود می آورد و مردم این شهر را از زمین به آسمان رهسپار می کرد و نام این شهر و مردمش را در تاریخ و جبهه مقاومت جاودان کرد.
سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل در ارتباط با این حماسه بزرگ و مردمی بیش از گذشته نقش اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس را به جهانیان معرفی و به پشتوانه همین سخنان، مردم اندیمشک شهر مقاومت و ایثار لقب گرفتند.

امروز و به با هدف گرامی داشت حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر طرح های عمرانی مختلفی و مزین به نام شهدای این حماسه مردمی طراحی و به اجرا می رسد که احداث میدان چهارم آذر با همکاری اداره کل راه آهن زاگرس، یکی از این خدمات است و هم چنین با موافقت شورای انقلاب فرهنگی، مراحل ثبت این روز بزرگ مردمی در تقویم و به نام روز مقاومت اندیمشک تسریع و این حماسه به زودی و با پیگیری های صورت گرفته در تقویم ثبت و ماندگار می شود.

ما باید بیش از گذشته به علت های این حماسه مردمی و حمله وحشیانه دشمن به اندیمشک در چهارم آذر ماه ۱۳۶۵ توجه داشته باشیم و بدانیم حتی پس از این حماسه و اهدا بیش از ۷۰۰ مجروح و ۳۰۰ شهید، هنوز این مردم اندیمشک بودند که فریاد جنگ جنگ تا پیروزی را سر دادند و در هر عرصه و حوزه ای پشتیبان ولایت و ارزش های اعتقادی ما بوده و هستند.

وجود ریل و مسیر های ارتباطی این شهر پر افتخار و نقش اندیمسک در پشتیبانی از جبهه های نبرد حق علیه باطل و تامین نیازهای رزمندگان اسلام، وجود مراکز نظامی و مخابراتی در این شهر یک هزار شهید، از جمله علت هایی است که اندیمشک را به عنوان یک هدف مهم نظامی برای صدام معرفی و این شهر ولایت مدار مورد حمله وحشیانه رژیم بعث قرار می گیرد

نظرات کاربران