صفحه نخست » آخرین خبر, اسلایدر, خبر » عبرت ها چه بسیارند و عبرت پذیران چه اندک!

 

هیچ کدام این بازی های سیاسی به مصلحت مردم و شهر نیست…

هنوز یک ماه از شروع به کار شورای شهر نگذشته که اخباری اندر حکایت بازی های سیاسی ناگواری از سوی شورای اسلامی شهر به گوش می رسد.  اخباری که جز ایجاد نگرانی و تشویش اذهان شهروندان چیز دیگری در پی نداشته و نخواهد داشت.

بازی های سیاسی که این روزها مردم شاهد آن هستند بسیار نگران کننده اند و به دور از انتظار!  بازی هایی که دیگر تاریخ مصرفشان گذشته و ناکارآمدی آنان برای مردم به اثبات رسیده و بازی گردان آن قواعد بازی را رعایت نمی کنند.

چرایی این مخالفت ها در موضوعات مختلف مثل انتخاب شهردار، ریاست شورا و یا کمسیون های شورا، صدور بیانیه های متعدد و انتشار فایل های صوتی در فضای مجازی عوام فریبی هایی هستند که بر مردم پوشیده نیست.

حق اکثریت و اقلیت در هر پارلمانی کاملاً مشخص است. اقلیت اگر قصد دارد همچون اکثریت باشد راه آن تعامل است نه سیاسی کاری و جار و جنجال در فضای مجازی ، عوام فریبی و دروغ گویی ، تهمت و افترا به  سایرهمکاران و مسئولان!

 

اعضای محترم شورای اسلامی شهر!

بر اساس سخنرانی های شما عزیزان طی روزهای منتهی به انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورا ، همه متفقاً شهرداری را بحران زده و با مشکلات مالی بسیار قلمداد می نمودید و اذعان می داشتید که در پی رفع مشکلات و برداشتن موانع ایجاد شده بر مسیر عمران و توسعه ی شهری هستید! همه خود را به نوعی حامی کارگرانی می نامیدید که ماهها از حقوق خود محروم و بیمه و مزایای آنان دچار تزلزل و مشکل شده بود!

سوال اینست :

آیا با این بیانیه ها و فایل های صوتی میخواستید مشکلات را حل کنید؟

آیا با این جنجال آفرینی ها در پی رفع معضلات شهری و خدماتی هستید؟!

آیا در اندیشه برچیدن مشکلات شهرداری بودید یا در اندیشه افزایش آن!؟

 تا کنون چه اقدامی جهت پرداخت حقوق و پرسنل و پیمانکاران انجام داده اید؟

یا اینکه قرار است مشکلات شهرداری را با این جمله پاسخ دهید:  این بدهی متعلق به گذشتگان است…  !!

صادقانه بگویم مردم منتظرند تا شما عزیزان از برنامه ها سخن بگویید. از تعامل با دیگر اعضای شورای شهر خبر بگیرند. از همدلی و همکاری دم بزنید و …

 

 اعضای محترم شورای اسلامی شهر!

مردم شما را انتخاب کرده اند تا مشکلات را حل کنید و راحتی و آسایش را برایشان به ارمغان بیاورید.

مردم از این بازی های سیاسی خسته شده اند و به دنبال آرامشند، مردم از شما خدمات میخواهند نه مصاحبه های سیاسی ، صدور بیانه و جنجال آفرینی در فضای مجازی!

نکته قابل توجه اینست که دیگر، مردم  چرایی این عوام فریبی ها را خوب میدانند.

هیچ کوچه و یا خیابانی در خوزستان وجود ندارد که خانواده ای شهید یا جانباز و آزاده و یا رزمنده ای  را تقدیم به این انقلاب نکرده باشد.

مردم این دیار دین خود را به انقلاب و نظام خوب ادا کرده اند و ما حق نداریم به منظور حصول نتیجه از بازی های سیاسی خود، از نام شهدا و جانبازان و ایثارگران گرانقدر مایه بگذاریم و پشت این عزیزان به دنبال منافع و مطامع شخصی و سیاسی خود باشیم.

انتخاب شهردار کمترین حق اکثریت هر شورای شهریست.

انتخاب مهندس بحیرایی نیز پس از تحقیقات این عزیزان انتخاب شده است که می بایست اقلیت نیز به آن احترام بگذارد و همه جهت موفقیت این عزیز با همدلی و وحدت در کنار او باشید. وقتی بنابه گفته یکی از عزیزان اقلیت شورای اسلامی شهر، شهردار بحیرایی  4 ساعت تمام از برنامه های خود دفاع می کند؛ نمایانگر برنامه دار بودن و هدفمند بودن ایشان است.

 

غیر بومی بودن این عزیز نباید تنها دلیل مخالفت باشد.

اگر این چنین است،  مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای گتوند، آغاجاری ، میداوود ، حُر و سایر شهر های کوچک و بزرگی که شهردار غیر بومی ( و خوشبختانه اندیمشکی) انتخاب کرده اند؛ باید ساز مخالفت را کوک کنند و معترض به انتخاب شوراهای خود به دنبال مانع تراشی و سوءاستفاده از نام شهدای عزیز خود باشند!!

 

گویا برخی اعضای محترم شورا به جای عبرت گرفتن از عملکرد پیشینیان درست جا پای آنان گذاشته اند… !

 

   امام علی (ع) می فرمایند:  عبرت ها چه بسیارند و عبرت پذیران چه اندک!

هر انسانی در انجام کارها، نیازمند عنایت و توفیق از جانب خداوند است و تا لطف الهی شامل حال او نشود، موفق به انجام کارها نخواهد شد و هر کوششی بدون توفیق الهی صورت گیرد، سودی نخواهد داشت. حضرت علی علیه السلام فرمودند: کوششی که با توفیق همراه نباشد سودی ندارد.

داشتن توفیق الهی نیازمند تلاش و کوشش است و تا تلاشی صورت نگیرد، خواستن توفیق الهی نه تنها پسندیده نیست، بلکه بنا به احادیث وارده نوعی خویشتن را به سُخره گرفتن است.

حال که خداوند توفیق خدمتگزاری به این مردم را به شما داده است قدر آن را بدانید، فرصت غنیمت بشمارید و عوض کاشتن بذر ناامیدی در دل مردم و تشویش اذهان آنان، در پی جلب رضایت عموم و در مسیر توسعه و آبادانی شهر گام بردارید.

امام علی (ع) : ای مالک! همیشه با توده (مردم) باش با شادی آنها شاد شو و در اندوهشان شرکت کن…

… به آسانی من از کف چون دهم دامان فرصت را؟؟

 

 

ناصر پورشریفی

 

 

 

نوشته شده توسط در 20 سپتامبر 2017

موضوعات مرتبط :