سفر وزیر نیرو به خوزستان در پی خاموشی های اخیر استان/ خسارت به واحدهای صنعتی و آموزش خوزستان

سفر وزیر نیرو به خوزستان در پی خاموشی های اخیر استان/ خسارت به واحدهای صنعتی و آموزش خوزستان

رییس کمیسیون انرژی مجلس،از سفر وزیر نیرو به خوزستان در پی خاموشی های اخیر این استان خبرداد.

فریدون حسنوند درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،بااشاره به خاموشی های اخیر در استان خوزستان به ویژه شهر اهواز در اثر از کار افتادن برخی تاسیسات برق استان گفت:به همین منظور وزیر نیرو،برخی معاونان و مدیرعامل شرکت توانیر امروز به استان خوزستان سفر می کنند، تا مشکلات را از نزدیک بررسی کنند.

نماینده مردم اندیمشک درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه یکی از مشکلات استان خوزستان مشکلات زیرساختی است،افزود:متاسفانه پس از پایان جنگ تحمیلی،تاسیسات جدیدی متناسب با نیازهای استان خوزستان ساخته نشده است و استان از زیرساخت های ضعیفی برخوردار است.

عدم حضور مستمر برخی مدیران در منطقه مشکل آفرین شده است

حسنوند با اشاره به اینکه طی دو مرحله با وقوع ریزگرد و بارش باران برق شهرهای اهواز،دشت آزادگان،آبادان و ماهشهر قطع شده است،ادامه داد:مردم استان خوزستان نسبت به این موضوع اعتراض دارند که چرا با کوچکترین اتفاق یک استان بزرگ که تولیدکننده و تامین کننده برق کشور است،با مشکل بزرگی مواجه شود.

وی با بیان اینکه احداث زیرساخت ها و شبکه ها و همچنین تعمیر و نگهداری شبکه ها باید مورد تجدیدنظر مسئولان قرار گیرد،یادآورشد:برخی مدیران به دلیل عدم حضور مستمر و دائم در استان خوزستان،نظارت کافی بر مجموعه خود ندارند و در برخی اتفاقات رخ داده در استان حضور نداشتند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه باید با برنامه ریزی مناسب برای آینده مشکلات استان خوزستان که یکی از مهمترین استان ها در حوزه امنیتی،اقتصادی،صنعتی و کشاورزی است،مواجه نشود،تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از واحدهای آموزشی،بهداشتی،درمانی و صنعتی استان خوزستان با قطع برق آسیب دیده است.