گذر زمان نشان داده که با پیشرفت علم و تکنولوژی سطح زندگی و رفاه افراد بالاتر و نحوه زندگی کردن راحت تر شده است. به همین تناسب هم سطح امنیت جوامع بدلیل وجود ابزار و روش های جدید ارتقاع پیدا کرده و در بسیاری از جوامع امنیت حکم فرما شده است. با گذشت حدود چهل […]

گذر زمان نشان داده که با پیشرفت علم و تکنولوژی سطح زندگی و رفاه افراد بالاتر و نحوه زندگی کردن راحت تر شده است.

به همین تناسب هم سطح امنیت جوامع بدلیل وجود ابزار و روش های جدید ارتقاع پیدا کرده و در بسیاری از جوامع امنیت حکم فرما شده است.

با گذشت حدود چهل سال از شکل گرفتن جمهوری اسلامی، هیچکدام از تهدید های داخلی و خارجی نتوانسته است احساس امنیت را از ما بگیرد.

متاسفانه عملکرد نا مناسب و ضعیف برخی افراد و دستگاه ها ها باعث شده تا صدمات جبران ناپذیر بر مردم شهرستان اندیمشک وارد شود که برای جبران آن باید سالیان سال وقت و هزینه صرف کرد.

طبق اخبار کاملا موثق در چند ماهه گذشته بیش از ۲۰۰ مورد سرقت کابل برق در مرکز اندیمشک رخ داده که کمترین برخورد در این زمینه باعث شده تا سارقان هر روز گستاخ تر از روز گذشته به کار خود ادامه دهند.

از شواهد و قرائن مشخص است که برخورد مناسب و بموقع در این خصوص صورت نگرفته، چرا که اگر برخورد مناسبی رخ داده بود آمار این سرقت ها به این سرعت سر سام آور در سه ماهه نخست سال ۹۷ نمی رسید.

بیش از ۱۷ کیلومتر سرقت کابل برق در مدت زمان کوتاهی در شهر اندیمشک که بیشتر آن در نقاط مرکزی رخ داده، یا نشان از وجود مافیای قدرتمند در اندیمشک برای این کار دارد،  و یا نبود دستگاهی ذیربط قدرتمند در این خصوص است، که گزینه دوم به واقعیت نزدیکتر است.

هفده هزار متر کابل در قالب بیش از ۲۰۰ مورد سرقت ، که هر کدام ازسرقت ها می تواند باعث ساعت ها قطعی برق و بالطبع آن باعث نارضایتی مردم شود.

مردم انتظار دارند که دستگاه ذیربط در این زمینه توضیحاتی ارائه دهد که چرا پس از این همه سرقت هنوز این روند ادامه دارد؟!

آبا پیش گیری از این سرقت ها وظیفه ذاتی نیروی انتظامی نیست؟!

با نگاهی به سالیان قبل براحتی این نکته را می فهمیم که این چنین مشکلات بزرگی تا کنون در تاریخ اندیمشک بی سابقه بوده است، لذا کمترین انتظار مردم از نیروی انتظامی این است که با تدبیر هرچه سریعتر سارقین را دستگیر و به مراجع ذیربط تحویل دهند.

در صورت ادامه این روند ما با عملکرد بد خود باعث نا امیدی مردم خواهد شد که ادامه آن عواقب جبران ناپذیری را رقم خواهد زد.