رئیس حوزه قضایی بخش الوار گرمسیری : رهایی محکوم به اعدام از چوبه دار توسط اعضاء شورای حل اختلاف بخش الوارگرمسیری   رئیس حوزه قضایی بخش الوار گرمسیری گفت: فردی که محکوم به اعدام بود با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف این بخش از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش روابط عمومی شوراهای […]

رئیس حوزه قضایی بخش الوار گرمسیری : رهایی محکوم به اعدام از چوبه دار توسط اعضاء شورای حل اختلاف بخش الوارگرمسیری

 


رئیس حوزه قضایی بخش الوار گرمسیری گفت: فردی که محکوم به اعدام بود با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف این بخش از چوبه دار رهایی یافت.
به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان رحمان عمادی رئیس حوزه قضایی بخش الوار گرمسیری از توابع شهرستان اندیمشک با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۱ فردی به علت اختلافی با مقتول درگیر و او را به قتل می رساند.که با توجه به جو عشایری ، بین طایفه قاتل و مقتول تشنج ایجاد و منجر به تخریب اموال یکدیگر می شوند و بلافاصله برای جلوگیری از تنشهای بیشتر بین این دو طایفه اعضاء شورای حل اختلاف بخش الوار گرمسیری براساس موازین قانونی و به منظور ایجاد صلح و سازش، تلاش‌های خود را آغاز کردند.
وی افزود: تلاش های اعضاء شورای حل اختلاف این بخش از همان روز درگیری شروع و پس از تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش فیمابین طرفین، خوشبختانه این تلاشها به نتیجه رسید و خانواده مقتول با اعلام رضایت و صرف نظر از قصاص قاتل فرزند خود، قاتل از چوبه دار نجات یافت. و این پرونده بعد از ۶ سال با صلح و سازش بین این دو طایفه مختومه شد.
عمادی در ادامه اظهار داشت: اشاعه فرهنگ صلح و سازش و تشویق به عفو و گذشت یکی از اصول بنیادین در فرهنگ اسلامی است و برهمین اساس شورای حل اختلاف به منظور گسترش این فرهنگ درسطح جامعه نقش بسیار برجسته‌ای را ایفا می‌کند.