تاریخ: ۱۰ , تیر, ۱۳۹۶ ۰:۳۸

حدود نیم میلیون آواره سوری به سوریه بازگشتند

حدود نیم میلیون آواره سوری به سوریه بازگشتند کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که حدود نیم میلیون آواره سوری به کشورشان بازگشتند. به گزارش خبرگزاری رویترز, کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان افزوده است: ظرف ۶ ماه اول سال جاری بیش از ۴۴۰ هزار […]

حدود نیم میلیون آواره سوری به سوریه بازگشتند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که حدود نیم میلیون آواره سوری به کشورشان بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز, کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان افزوده است: ظرف ۶ ماه اول سال جاری بیش از ۴۴۰ هزار آواره به سوریه بازگشتند که از این تعداد ۳۱ هزار نفر از کشورهای همسایه سوریه به کشورشان بازگشتند.
براساس این گزارش، اغلب آوارگان به شهرهای حلب, حماه, حمص و دمشق بازگشتند.
آندری ماهسیچ Andrej Mahecic کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز اظهار داشت: این روندی مهم و بسیار قابل ملاحظه است.
وی افزود: بسیاری از این آوارگان برای بررسی اموالشان در سوریه و همچنین دیدن خانواده و بستگان خود به سوریه بازگشتند.
حدود پنج میلیون سوری از سال ۲۰۱۱ و آغاز بحران این کشور به لبنان, ترکیه, اردن و سایر کشورهای جهان رفتند.
پیش تر نیز برخی رسانه ها از بازگشت هزاران آواره سوری از خاک ترکیه خبر داده بودند.
‘استفان دوجاریک’ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه به نقل از کمیساریای پناهندگان این نهاد نیز اعلام کرد: شمار آوارگانی که از سال ۲۰۱۵ تاکنون از کشور های همجوار به کشور خود بازگشته اند به ۲۶۰ هزار نفر بالغ می شود که اکثر آن ها از کشور ترکیه به شمال سوریه بازگشته اند.
سخنگوی ‘انتونیو گوترش’ به نقل از این نهاد اضافه کرد که بدلیل همین افزایش مسئولین و امدادگران این نهاد ناگزیر شده اند بر ابعاد عملیات کمک رسانی به این افراد بیافزایند.
براساس گزارش های سازمان ملل متحد جنگ های داخلی سوریه در فاصله کمتر از شش سال گذشته نزدیک به نیم میلیون کشته به جای گذاشته و بیش از ۱۳ میلیون نفر از مردم این کشور را در داخل و خارج آواره کرده است.

نظرات بسته شده است.