تاریخ: ۱۰ , تیر, ۱۳۹۶ ۱۶:۳۶

جنگنده بمب افکن های عربستان بیش از ۱۰بار استان حجه یمن را بمباران کردند

جنگنده بمب افکن های عربستان بیش از ۱۰بار استان حجه یمن را بمباران کردند منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند که جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعت های گذشته در ۱۱ نوبت مناطقی از استان حجه واقع در شمال یمن را بمباران کردند. به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن, جنگنده بمب افکن های عربستان […]

جنگنده بمب افکن های عربستان بیش از ۱۰بار استان حجه یمن را بمباران کردند

منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند که جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعت های گذشته در ۱۱ نوبت مناطقی از استان حجه واقع در شمال یمن را بمباران کردند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن, جنگنده بمب افکن های عربستان شهرستان های حرض و میدی را هدف قرار دادند.
بنابراین گزارش, در حملات هوایی عربستان به شهرستان رازح واقع در استان صعده یمن نیز دستکم یک غیرنظامی کشته و شماری زخمی شدند.
حملات عربستان علیه مردم بی دفاع یمن صدها هزار کشته و یا مجروح برجای گذاشته و ساختار زیربنایی این کشور را ویران کرده است.
درحالی جنگنده بمب افکن های عربستان بخش هایی از یمن را بمباران کردند که یگان موشکی این کشور در پاسخ به حملات هوایی عربستان شامگاه جمعه با یک فروند موشک زلزال۲ مواضع نظامیان سعودی در جیزان را هدف قرار داد.
عربستان به همراه چند کشور عربی اسلامی و پشتیبانی آمریکا ائتلافی علیه یمن تشکیل داد و در ۶ فروردین ۱۳۹۴ خورشیدی به این کشور حمله کرد تا ‘عبدربه منصور هادی’ دست نشانده خود را که از ریاست جمهوری استعفا داده و از یمن فرار کرده بود به حاکمیت بازگرداند.

نظرات بسته شده است.