تاریخ: ۷ , تیر, ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵

تصویب ۸۰ هزار میلیارد ریال بودجه برای ۴۱۱ طرح ملی راه و شهرسازی

تصویب ۸۰ هزار میلیارد ریال بودجه برای ۴۱۱ طرح ملی راه و شهرسازی معاون برنامه ‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی می گوید: در قانون بودجه سال جاری ۸۰ هزارمیلیارد ریال برای انجام ۴۱۱ طرح ملی در حوزه راه و شهرسازی که بیشتر آنها طرح های نیمه تمام است، تصویب شد. به گزارش […]

تصویب ۸۰ هزار میلیارد ریال بودجه برای ۴۱۱ طرح ملی راه و شهرسازی

معاون برنامه ‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی می گوید: در قانون بودجه سال جاری ۸۰ هزارمیلیارد ریال برای انجام ۴۱۱ طرح ملی در حوزه راه و شهرسازی که بیشتر آنها طرح های نیمه تمام است، تصویب شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «امیر امینی » با اشاره به حجم بالای کار و امکان ایجاد خدمات و اشتغال زایی بیشتر با ایجاد زیرساخت های حمل و نقل به جذب منابع اعتبارات با روش های مختلف تاکید کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه پنج هزار کیلومتر آزاد راه و یک‌ هزار کیلومتر شبکه ریلی توسط بخش خصوصی در کشور احداث می‌شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید ۴۷۰ هزار میلیارد ریال در حوزه ریلی کشور سرمایه گذاری شده است، گفت: هم اکنون در این بخش ۶۷۰ هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام وجود دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: راهکارهای مناسبی در قانون برنامه ششم و بودجه سال ۱۳۹۶ منظور شده و امیدواریم در لوایحی که در مجلس در دست تصویب است بخش حمل و نقل و توسعه زیرساخت های آن جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
امینی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و جذب اعتبارات لازم اظهار داشت: تاکنون ۱۵هزار قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در همه شقوق حمل ‌و ‌نقل به ترتیب با اولویت توسعه ریلی، آزاد‌راه و فرودگاه ها منعقد شده است.

نظرات بسته شده است.