صفحه نخست » آخرین خبر, اسلایدر, خبر » تحریم مواد غذایی تحریم یک ملت است، نه یک دولت/کالاهای اساسی و خوراکی مردم از ماه ها قبل تامین شده است

تحریم مواد غذایی تحریم یک ملت است، نه یک دولت/کالاهای اساسی و خوراکی مردم از ماه ها قبل تامین شده است

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعمال تحریم های آمریکا در حوزه مواد غذایی، گفت: شرایط فعلی جمهوری اسلامی همانند گذشته نبوده که برای تامین اقلام خوراکی و مورد نیاز خود به بیرون نیاز داشته باشد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: شرایط کشور تغییر کرده و بخش بزرگی از نیازهای مردم در حوزه های مختلف به ویژه نیازهای اساسی و غذایی در داخل کشور تامین می شود،  بنابراین تحریم نمی تواند جمهوری اسلامی را از لحاظ کالاهای اساسی و مواد غذایی در فشار و تنگنا قرار دهد.

برنامه ریزی های ایران برای مقابله با تحریم های آمریکا

وی با اشاره به برنامه ریزی ها برای مقابله با تحریم های آمریکا، ادامه داد: از مدت ها قبل این احتمال داده می شد که آمریکامجدد ایران را تحریم کرده و ترامپ از برجام خارج شود و مسئولان نیز پیش بینی های لازم را در حوزه های مختلف به ویژه تامین کالاهای اساسی و مواد غذایی انجام داده بودند.

تحریم در موضوع تامین اقلام اساسی و مورد نیاز مردم، تحریم یک ملت است

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تمام کشورها در موضوع تحریم با آمریکا همراه نیستند، یادآور شد:  تحریم در موضوع تامین اقلام اساسی و مورد نیاز مردم، تحریم یک ملت است و این تحریم به شکست منجر و واکنش های بین المللی به دنبال خواهد داشت.

آمریکا می خواهد به تنهایی ایران را تحریم کند

وی افزود: اگر دولت آمریکا بهانه اش فشار به دولت است چرا می خواهد اقلام اساسی و خوراکی موردنیاز مردم را در تحریم قرار دهد، لذا معنای ین اقدام فشار به مردم و ملت است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمریکا دنبال این بوده که با فشار به مردم و ایجاد مشکلات اجتماعی دولت و نظام را با چالش مواجه کرده و به انزوا و فروپاشی نزدیک کند، تصریح کرد: این اتفاق رخ نمی دهد، چراکه شرایط بین المللی و همراهی با آمریکا در این موضوع همانند گذشته نیست، چراکه در گذشته تحریم سازمان ملل، شورای امنیت و اتحادیه اروپا مطرح بود و امروز آمریکا می خواهد به تنهایی این کار را انجام دهد که واکنش ها و مقاومت ها از سوی بسیاری از کشورها با این موضوع صورت می گیرد./

نوشته شده توسط در 7 آگوست 2018

موضوعات مرتبط :