تاریخ: ۱۳ , شهریور, ۱۳۹۶ ۱۷:۰۲

برگزاری جلسه شورای کانون های فرهنگی مساجد بخش مرکزی

برگزاری جلسه شورای کانون های فرهنگی مساجد بخش مرکزی   علی بازگیر رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک  در ابتدا جلسه بیان کرد با توجه به اینکه در ابتدا ماه محرم و صفر هستیم، سعی داریم با همکاری بخشداری راهکارهای پویاتر شدن این کانون ها را فراهم کنیم. وی در ادامه افزود: ما در اندیمشک […]

برگزاری جلسه شورای کانون های فرهنگی مساجد بخش مرکزی

 

علی بازگیر رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک  در ابتدا جلسه بیان کرد با توجه به اینکه در ابتدا ماه محرم و صفر هستیم، سعی داریم با همکاری بخشداری راهکارهای پویاتر شدن این کانون ها را فراهم کنیم.

وی در ادامه افزود: ما در اندیمشک ۴۳ کانون فرهنگی فعال داریم و در بخش مرکزی یک سابقه مذهبی وجود دارد که انتظار داریم بیش از این فعال باشد.

وی در بخش دیگری افزود: با توجه به بررسی و نظارت ها متوجه شدیم که کانونها بخش مرکزی فعال نیستند.

بازگیر در ادامه با اشاره کم بودن بودجه کانونها گفت: این دلیلی برای کم کاری کانونها نیست و باید با ارتباط گرفتن با دیگر مجموعه ها از جمله بسیج برنامه های فرهنگی را بصورت مشارکتی انجام دهیم که در نهایت به کاهش هزینه ها منجر شود.

رئیس اداره ارشاد اسلامی افزود: اداره ارشاد اسلامی اندیمشک در حد توان به همه کانونها کمک می کند و در این میان کانون هایی که برنامه های با کیفیت برگزار کنند در اولویت هستند.

وی تصریح کرد: کانونهای فرهنگی باید در طول سال فعال باشند و به محرم و صفر بسنده نکنند.

بخشدار اندیمشک گفت: جوانان فعال در زمینه فرهنگ ، افسران جنگ نرم هستند.

دکتر دالوند در ادامه با اشاره به لزوم پر رنگ کردن واقعه غدیر گفت: غدیر مایه سرافرازی  ولایت است و نباید غدیر یا محرم را فدای همدیگر کرد بلکه هرکدام باید باعث تقویت دیگری شود.

بخشدار مرکزی اندیمشک با اشاره به اینکه کانونهای فرهنگی حلقه مفقوده فرهنگ هستند گفت: ضعف هایی که در این زمینه وجود دارد از سوی ما مدیران است.

وی فرهنگ را یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری دانست و عنوان کرد: نباید از فرهنگ غافل بود و قول مقام معظم رهبری کار شما جوانان در مبحث فرهنگ کمتر از کار شهدا نیست.

وی خطاب به مدیران کانونها فرهنگی، گفت: هرکجا کار روی زمین ماند نباید منتظر دیگری بمانیم بلکه باید با تلاش کار را به نحو احسنت انجام دهیم.

وی افزود: با استفاده از پنج رکن اساسی بسیج ، روحانیت، کانونها و هیئت امنا، روحانیت و شورا کارها را بهتر انجام خواهد گرفت و قطعا وحدت بین انها با عث رشد روز افزون کانونها خواهد شد.

دالوند گفت: از رئیس محترم ارشاد درخواست داریم که کارهای کانون های فرهنگی را ارزیابی و یک حس رقابتی بین آنها ایجاد کند.

وی با اشاره به شهدا بخصوص شهید قربانی گفت: الگوهایی مانند شهید قربانی که در زمینه های مختلف از جمله فرهنگی، مذهبی و ورزشی فعال بودن لازمه جوانان ماست.

در ادامه جلسه مسئولین کانونها در رابطه با عملکرد و پیشنهاداتی برای هرچه فعالتر شدن ان داشتند.

در پایان نیز دکتر دالوند به نقطه نظرات مدیران کاننونهای پاسخ دادندو برای رفع مشکلات آنها نیز راهکارهایی در نظر گرفتند تا مشکلات این کانونها با سرعت بیشتری رفع شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات بسته شده است.