صفحه نخست » آخرین خبر, خبر » امشب برجیس به هم نشینی ماه می رود

امشب برجیس به هم نشینی ماه می رود

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: شبانگاه شنبه «دوم تیرماه 1397» سیاره غول پیکر سامانه خورشیدی یا همان برجیس (مشتری) هم نشین ماه خواهد بود.

مهندس مسعود عتیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام این خبر افزود: ساعت 23:17 دقیقه امشب سیاره مشتری 4.2 درجه جنوب کوژ ماه افزاینده قرار خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: برای مشاهده این هم نشینی نیازی به تلسکوپ یا ابزارهای رصدی نیست و با چشم غیر مسلح کافی است ابتدا کره ماه را در آسمان یافت و سپس جرم سفید رنگ ستاره مانند را که همان مشتری معروف در جنوب و نزدیکی ماه مشاهده کرد.
عتیقی افزود: بدیهی است استفاده از دوربین های دو چشمی نجومی و تلسکوپ های آماتوری امکان مشاهده دهانه های سطح کره ماه و اقمار گالیله ای سیاره برجیس را برای رصد گران فراهم می کند.
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران خاطر نشان کرد: برخی رخدادهای نجومی با توجه به غنای فرهنگی و ادبیات فاخر این مرز و بوم جایگاه خاصی در بین عامه مردم بدست آورده اند و با گذر از اینکه در دانش ستاره شناسی سعد و نحسی را برای اجرام آسمانی نمی توان متصور بود اما برخی از این رویدادها بازهم کانون توجه عموم مردم به ویژه علاقمندان هستند.

نوشته شده توسط در 23 ژوئن 2018

موضوعات مرتبط :