تاریخ: ۳۰ , مرداد, ۱۳۹۶ ۱۷:۳۰

حسنوند در گفت‌وگو با میزان:

اعضای کمیسیون انرژی برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی «سد گتوند» به خوزستان می‌روند

اعضای کمیسیون انرژی برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی «سد گتوند» به خوزستان می‌روند به گزارش اندیمشک نیوز به نقل از خبرگزاری میزان- رئیس «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی از سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به خوزستان برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی سد گتوند، در آینده‌ای نزدیک خبر داد. فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در گفت‌وگو با خبرنگار […]

اعضای کمیسیون انرژی برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی «سد گتوند» به خوزستان می‌روند
به گزارش اندیمشک نیوز به نقل از خبرگزاری میزان- رئیس «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی از سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به خوزستان برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی سد گتوند، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان از سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به خوزستان برای بررسی مشکلات زیست‌محیطی سد گتوند ،در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی افزود: مشکلات سد گتوند از سالیان قبل به یک موضوع حساس و قابل توجه برای مجلس و دولت تبدیل شده است که همواره از سوی این دو قوه مورد پیگیری قرار گرفته است.

رئیس «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد گتوند یکی از سدها مهم و بزرگ کشور محسوب می‌شود تأکید کرد: این سد هم در حوزه ذخیره آب و هم در تولید برق و کشاورزی منطقه حائز اهمیت است. لذا متأسفانه با وجود مشکلاتی که درباره این سد به‌وجود آمده است، امروز این سد نه‌ تنها نمی‌تواند به وظایف خود عمل کند، که حتی منطقه را به تهدید جدی تبدیل کرده است.

حسنوند با اشاره به ایجاد کوه نمک در سد گتوند بیان داشت: مشکلات سد گتوند باعث شده تا مزارع کشاورزی در خوزستان تهدید شوند و همچنین خطرات جدی برای زیرساخت‌های سد به‌ وجود بیاید، بنابراین همگی این مشکلات گویای این است که مجلس باید به این موضوع ورود کند که قطعاً ما بررسی این مسئله را جزء ضروریات کمسیون انرژی می‌دانیم.

رئیس «کمیسیون انرژی»مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ ابهامی در ایجاد مشکلات سد گتوند وجود ندارد بیان داشت: خیلی موارد از جمله اینکه چرا این مشکلات در سد گتوند اتفاق افتاده و چه کسانی دستور داده‌اند، مشخص است. با این حال اگر در این زمینه اقدامات مؤثر عملیاتی نشود قطعاً مجلس قدم‌های بعدی خود را تشدید خواهد کرد.

نظرات بسته شده است.