صفحه نخست » خبر » اداره كل راه آهن ناحیه زاگرس با مركزیت اندیمشك تشكیل شد

 معاون وزیر راه و مدیر عامل راه آهن كشور طی حكمی مهندس عبدالكریم درویش زاده  را به سمت نخستین مدیركل راه آهن ناحیه زاگرس منصوب و این اداره كل بطور رسمی فعالیت خود را با مركزیت شهرستان اندیمشك در شمال استان خوزستان آغاز كرد.

 درویش زاده  جمعه شب در این خصوص به خبرنگاران گفت: پس از 70 سال فعالیت اداره كل راه آهن ناحیه لرستان مستقر در اندیمشك،این ناحیه به شهرستان درود در استان لرستان انتقال و تشكیلات جدیدی با عنوان اداره كل راه آهن ناحیه زاگرس به مركزیت شهرستان اندیمشك تاسیس شد.

وی افزود: این اداره كل كه دارای 11 ایستگاه با حوزه استحفاظی 225 كیلومتر می باشد محدوده جغرافیایی آن از خروجی ایستگاه تنگ هفت تا ایستگاه هفت تپه تعیین شده است كه با احتساب خط ریلی هفت تپه به شوشتر تعداد ایستگاههای آن به 12 مورد می رسد.

درویش زاده خاطرنشان كرد كه این اقدام بنا به درخواست های مكرر مردم و مسوولین محلی با موافقت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و تصویب هیات دولت صورت گرفته است.

وی گفت: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی اندیمشك به عنوان نقطه ارتباطی بین استانهای خوزستان،لرستان و ایلام اداره كل راه آهن ناحیه زاگرس نقش تعیین كننده ای در حمل و جابجایی بار و مسافر و همچنین رونق اقتصادی این منطقه و محور جنوب ایفا خواهد كرد.

نوشته شده توسط در 24 دسامبر 2011

موضوعات مرتبط :