صفحه نخست » آخرین خبر, اسلایدر, خبر, گزارش تصویری » اختصاص بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار به توسعه مناطق محروم/ رفع مشکلات طرح‌های عظیم صنعتی در اندیمشک

 

به گزارش خبرنگار ما با حضور استاندار خوزستان در شهرستان اندیمشک 14 طرح عمرانی ، فرهنگی و آموزشی افتتاح یا کلنگ زنی شد.

استاندار خوزستان :

غلامرضا شریعتی در سفر یک روزه به شهرستان اندیمشک با اشاره به ظرفیت های این شهرستان ، گفت:  توجه به مناطق محروم و ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه استان از اولویت های دولت است.

در سفر یک روزه استاندار به اندیمشک طرح ها و پروژه های مختلفی از جمله استخر دانش آموزی با اعتبار 40 میلیارد ریال، پنج کانون پرورش فکری با اعتبار 25 میلیارد ریال ، مدرسه 9 کلاسه کوی امیر با اعتبار 15 میلیارد ریال ، مدرسه 6 کلاسه استثنایی کودکان در کوی ولایت با 12 میلیارد ریال ، کتابخانه شهر چم گلک با اعتبار 5 میلیارد ریال ، سه سالن اجتماعات در مناطق کوی شهدا ،شهر آزادی و مقبره شهدای گمنام با اعتبار 30 میلیارد ریال و نیز مجتمع فرهنگی کوی شهدا با اعتبار 15 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

استاندار خوزستان، در نشست شورای اداری افزود: امروز با تکیه بر تلاش‌های صورت گرفته، استان خوزستان سومین استان کشور در ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش بیکاری تبدیل و به زودی گام‌های جدی و عملی در این زمینه برداشته می‌شود و خدمات این حوزه گسترش می‌یابد.

استاندار خوزستان گفت: بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار به جهت توسعه اقتصادی مناطق روستایی و کم‌تر توسعه یافته کشور اختصاص یافته که با اختصاص این اعتبارات گامی بلند در مسیر توسعه کشور و خوزستان برداشته می‌شود.

وی بیان کرد: امروز با پیگیری‌‌های صورت گرفته اجرای طرح‌های عظیم صنعتی در اندیمشک آغاز شده و در صورت توجه مناسب به ظرفیت این شهرستان، مسیر توسعه خوزستان بیش از گذشته فراهم می‌شود.

وی افزود: رفع مشکلات کارخانه فولاد، بندر خشک، نیروگاه دوم سد دز، سد بالارود، کارخانه سیمان، پایانه صادراتی شهرستان در دستور کار قرار گرفته و به زودی و با افتتاح این طرح‌ها گامی بلند در مسیر توسعه اندیمشک برداشته می‌شود که مجوزها و مراحل ادارای اجرای این طرح‌ها اخذ و در دستور اقدام است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس :

فریدون حسنوند در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک گفت: امروز و با توجه به ظرفیت شهرستان طرح‌های گسترده‌ای در زمینه گردشگری شهرستان و توسعه خدمات این حوزه در بسترهای آبی دز و کرخه اندیمشک طراحی شده است.

وی افزود: امروز و برای توسعه اندیمشک یک برنامه ۵ ساله تدوین شده است و به زودی ۱۰۰ طرح عمرانی در این شهرستان آغاز می شود چرا که اندیمشک نیازمند یک حرکت بسیجی و جهادی برای توسعه است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مشکلات طرح های عظیم اقتصادی و صنعتی خوزستان از جمله بندر خشک و پایانه صادراتی اندیمشک در حال رفع شدن است و به زودی این طرح‌ها وارد فاز عملیاتی شده و گامی مهم و جدی در زمینه اشتغال شهرستان برداشته می‌شود.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان با توجه به نیازهای اندیمشک و با یک برنامه مشخص وارد عمل شوند و از ظرفیت شهرستان به جهت توسعه استان و کشور بهره گیرند.

حسنوند بیان کرد: ما برای توسعه شهرستان تنها به بودجه های دولتی نگاه نداریم و به زودی دفتر جذب سرمایه گذاری در شهرستان افتتاح و با جذب سرمایه گذاران و تشویق سرمایه گذاران آنان را به حضور در اندیمشک ترغیب کنیم.

وی گفت: بسترهای آبی اندیمشک یک استعداد و ظرفیت گسترده برای توسعه در دل خود جای داده‌اند و اگر به زمینه شیلات این شهرستان توجه شود، مشکلات اشتغال در شهرستان رونق می‌گیرد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم چنین بنیاد برکت بیش از یک هزار میلیارد ریال به جهت توسعه فرصت‌های شغلی اختصاص و گام‌های جدی در این زمینه برداشته می‌شود.

وی گفت: ما باید به تامین نیازهای سد بالارود توجه کنیم چرا که با افتتاح این سد بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی پایین دست اندیمشک امکان و ظرفیت تولید محصولات کشاورزی را پیدا می‌کنند.

فرماندار اندیمشک :

فرماندار اندیمشک در نشست شورای اداری اندیمشک اظهار داشت: ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی در بخش های مختلف شهری اندیمشک ساخته می شود.

وی افزود: دو نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک با حضور مسئولان استانی و کشور کلنگ زنی شده است و یکی از این نیروگاه ها به زودی کلنگ زنی می شود.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: هم چنین پیگیری های مورد نیاز برای رفع مشکلات بندر خشک، دومین شهرک گلخانه ای شهرستان، پایانه صادراتی اندیمشک و کارخانه سیمان شهرستان اجرا و نیازهای مالی آن ها به زودی رفع و تامین می شود.

استاندار خوزستان در نشست شورای ادارای اندیمشک اظهار داشت: به جهت تامین فرصت های شغلی و افزایش کار آفرینی اقدامات جدی و عملی در شهرهای مختلف استان آغاز شده است.

وی افزود: امروز و با تکیه بر همین تلاش ها استان خوزستان سومین استان کشور در ایجاد فرصت های شغلی و کاهش بیکاری تبدیل و به زودی گام های جدی و عملی در این زمینه برداشته می شود و خدمات این حوزه گسترش می یابد.

در ادامه گزارش تصویری از حضور استاندار و افتتاح پروژه های این شهرستان می بینید.

نوشته شده توسط در 2 اکتبر 2017

موضوعات مرتبط :