صفحه نخست » آخرین خبر, اسلایدر » آیا پذیرایی ازمسافران حسینی شب و روز دارد؟!

آیا پذیرایی ازمسافران حسینی شب و روز دارد؟!

 

به دنبال میزبانی بی نظیر مردم و مسئولین شهرستان یکهزار شهید اندیمشک از بیش از 500 هزار مسافر حسینی که بازتاب بسیار خوبی در بین مسئولین استانی و کشوری داشت؛  مسئولان شهرستان بخصوص جناب دکتر حسنوند و فرماندار محترم با پیگیری های متعدد خود توانستند اندیمشک را در سال جاری به عنوان یکی از پایگاه های اصلی و مهم میزبانی زائران حسینی به همگان شناسایی و تثبیت نمایند.

پس از انتخاب اندیمشک به عنوان یکی از پایگاه های اصلی پذیرایی از مسافرین حسینی، مسئولین شهرستان با برگزاری جلسات پی در پی اقدام به تقسیم کاردر قالب  9 کمیته نمود که اکثر آنها تا به امروز وظایف خود را به نحو احسنت انجام داده اند.

اما  تنها نقطعه ضعفی که به  رغم تلاشهای وافردکتر حسنوند صورت گرفته می تواند به آن اشاره نمود  توزیع موادغذایی در بین مواکب شهرستان است. لذا با توجه به اهمیت موضوع می طلبید تا فردی مجرب ، متعهد و به دور از هرگونه محافظه کاری بصورت شبانه روزی این مهم را به سرانجام رساند.

با توجه به خیل عظیم زائرینی که ناچاراً به صورت نامنظم به مواکب شهرستان مراجعت می نمایند؛ می بایست تدابیری اندیشیده می شد که در هر زمان از شبانه روز بخصوص شب هنگام! امر امدادرسانی به مواکب از سوی کمیته موسوم به موادغذایی بخوبی انجام شود که متاسفانه بعضاً عکس آن دیده شده!

در شب گذشته به دلیل ورود خیل مسافرانی که به یک باره مراجعت کردند انبار یکی از مواکب اصلی شهر خالی از موادغذایی (کنسرو) شد که بلافاصله مسئولین مربوطه اقدام به پیگیری های متعدد جهت شارژ بخشی از انبار و دست خالی نرفتن میهمانان کردند که نتیجه آن چیزی جز تاسف و سرافکندگی برای ما در پی نداشت!

علیرغم پیگیری های مختلف مسئول کمیته مربوطه حاضر به ارسال موادغذایی به موکب مزبور نشد و به بهانه شب بودن! از خدمات رسانی به زائرین حسینی سرباز زد!

آیا پذیرایی ازمسافران حسینی شب و روز دارد؟!

بیش از ده روز است که صدها عاشق حسینی همرراه با مسئولین شهرستان در مواکب خواب و خوراک را بر خود حرام کرده اند بلکه بتوانند پذیرایی در خور شأنی از مسافرین حسینی داشته باشند ؛ از طرفی این برادر عزیز علیرغم حساسیت موضوع! مسئولین موکب را به 10 صبح روز بعد حواله می دهد!!

آیا اگر دوستان شفیق همین آقا به وی مراجعه می کردند نیز همین پاسخ واهی را می داد!؟

توزیع موادغذایی نبایستی جنبه سلیقگی داشته باشد این در حالی است که دقیقاً بصرف قرابت و نزدیکی افراد با این مدیر! این کار انجام می شود! تقسیم ناعادلانه و نظر به قرابت افراد ! کمک رسانی بهتر انجام می شود!!

دستگاه امام حسین (ع) طی قرون گذشته بصورت خودجوش کا خود را انجام داده و تا امروز که بخش کوچکی از آن به دست مردم فهیم اندیمشک رسیده؛ و چه خوب که مردم و مسئولین عزیز ما تاکنون از آن سربلند بیرون آمده اند اما با بودن این مدیر محطاط و بی تجربه ! ادامه این امر را در هاله ای از خدای ناکرده سرافکندگی فرو خواهد برد.

لذا می طلبد تا در این خصوص تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود تا همچون شب گذشته شاهد دست خالی رفتن صدها مسافر و زائر حسینی از اندیمشک به کربلای معلی نباشیم. انشالله.

نوشته شده توسط در 3 نوامبر 2017

موضوعات مرتبط :