تاریخ: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۶ ۱۷:۲۵

آغاز ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک

آغاز ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک روز چهارشنبه در آئینی با حضور معاون وزیر نیرو ، استاندار خوزستان و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وارد گام اجرایی شد. به گزارش خبرنگار ایرنا این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریالی […]

آغاز ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک
دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک روز چهارشنبه در آئینی با حضور معاون وزیر نیرو ، استاندار خوزستان و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وارد گام اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریالی از محل صندوق توسعه ملی ساخته می شود.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در آئین کلنگ زنی این نیروگاه که در سالن اجتماعات سد کرخه با حضور هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی برگزار شد ضمن تقدیر از همه کسانی که با جدیت پیگیر این طرح بودند گفت:ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در یک همبستگی شکل گرفت و باید از این بابت شکر گذار الهی باشیم.
فریدون حسنوند افزود: تحول اقتصادی،امیدواری و همدلی و تلاش برای توسعه پیام این کلنگ زنی است.
وی با بیان اینکه توان و ظرفیت ساخت نیروگاه های تولید انرژی با همت نسل متخصص در کشور فراهم شده است افزود:این نیروگاه قدم اول پیشرفت اندیمشک و خوزستان است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:اعتبار ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک از محل منابع مختلف تامین و هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه ساخت این نیروگاه زمینه را برای ورود سرمایه گذاران به این شهرستان فراهم خواهد کرد گفت:اندیمشک شهری است که نرخ بالای بیکاری دارد و مطالبه جدی و اصلی مردم این شهرستان اشتغال است.
حسنوند افزود:طرح های دیگری در حوزه وزارت نیرو از جمله نیروگاه دوم دز که پروژه ای است با تولید ۷۲۰ مگاوات تولید انرژی و اجرای آن بیش از ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار نیاز دارد ضمن اینکه با اجرای آن بیش از دو هزار فرصت شغلی مستقیم در منطقه ایجاد خواهد شد.
وی اجرای این طرح ها را نیازمند حمایت همه جانبه دانست و اظهار کرد: ساخت نیروگاه و طرح های مشابه گامی مهم در راستای استقلال و قطع وابستگی در تولید انرژی به بیگانگان است.
مجوز ساخت سه نیروگاه از سوی بخش خصوصی و یک نیروگاه از محل اعتبارات دولتی در اندیمشک صادر شده است .
دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک از نوع کلاس اف و از جمله نیروگاههای مدرن است که در منطقه ساخته می شود.
پیش بینی می شود این نیروگاه پس از ۳۶ ماه وارد مدار شود ضمن اینکه راه اندازی این نیروگاه موجب ایجاد فرصت های شغلی و رشد اقتصادی در منطقه شمال خوزستان خواهد شد.
در دوره ساخت این نیروگاه یک هزار فرصت شغلی ایجاد می شود و هدف از احداث آن تامین برق تولیدی برای داخل و صادرات به کشور عراق است.
ساخت نخستین نیروگاه اندیمشک بهمن ماه پارسال با حضور وزیر تعاون آغاز شد.
این نیروگاه نیز با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریال در قطعه زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در دست ساخت است.

نظرات بسته شده است.